Wolontariat nad jeziorem we Włoszech

Associazione Kora poszukuje obecnie wolontariusza, który będzie wspierał pracowników w zrównoważonym ogrodnictwie i gotowaniu, od ogrodu po talerz!

Gdzie: Passignano sul Trasimeno, Włochy

Kiedy: od lipca 2022 przez 12 miesięcy

Kto: 18-30 lat wolontariusze mieszkający w krajach członkowskich UE lub na Ukrainie

STRONA ORGANIZACJI GOSZCZĄCEJ

Associazione Kora zostało założone w sierpniu 2015 roku, aby promować świadomość ekologiczną, międzykulturową i społeczną poprzez projekty dla młodych ludzi. Kora koordynuje projekty edukacji nieformalnej z programem Erasmus+ i Europejskim Korpusem Solidarności, takie jak szkolenia, wymiany młodzieży i projekty wolontariatu na różne tematy w Europie, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Łacińskiej.

Opiera się na szkolnej farmie La Buona Terra, pierwszej farmie edukacyjnej we Włoszech, mającej ponad 30-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w każdym wieku. La Buona Terra produkuje ekologiczną oliwę z oliwek, olejki eteryczne z różnych aromatycznych ziół i oferuje edukację ekologiczną dla grup w każdym wieku.

Zadania wolontariusza:

  • Dbanie o ogród warzywny
  • Zaangażowanie innych wolontariuszy w ogród i kuchnię
  • Gotowanie dla grup
  • Przygotowywanie sezonowych menu i list zakupów
  • Dokonywanie przetworów z gospodarstwa i lokalnych rolników
  • Aktualizacja książki kucharskiej Kora (przepisy, filmy, zdjęcia)
  • Budowanie mebli kuchennych i stref gotowania
  • Wolontariusz będzie musiał brać udział w codziennych zadaniach życiowych: porządkować przestrzenie wspólne, sprzątać, wywozić śmieci do punktu recyklingu, przynosić drewno do pieca itp.

Jesteś zainteresowany/zainteresowana udziałem? Wypełnij formularz aplikacyjny, który znajduje się na dole strony: https://associazionekora.it/2022/05/27/call-for-esc-volunteer-for-sustainable-gardening-and-cooking-in-a-farm-in-italy/ oraz wyślij swoje CV  oraz list motywacyjny w języku angielskim na adres: sve@associazionekora.it  w treści maila napisz, że chcesz by Twoją organizacją wysyłająca było Active Women Association. 

Termin wypełniania zgłoszeń: 19 czerwca

Wszelkie informacje znajdują się TUTAJ

2022-06-06T15:23:43+02:00