Spędź pół roku na Gran Canarii

Masz 18-30 lat i chciał(a)byś przeżyć niezapomnianą przygodę? Wyjedź na wolontariat europejski na przepiękną hiszpańską wyspę Gran Canaria! Gospodarstwo rolne Finca La Fuente poszukuje jednego wolontariusza do pomocy przy codziennych aktywnościach na ekologicznej farmie! Start projektu: kwiecień 2023! Wszelkie informacje znajdują się w poniższym infopacku.

Finca La Fuente to małe gospodarstwo rolne położone na hiszpańskiej wyspie Gran Canaria w prowincji Las Palmas. W ramach działalności, głównie zajmujemy się uprawą warzyw i owoców oraz przygotowaniem wegańskiego jedzenia na ich bazie. Głęboko wierzymy w ideę rolnictwa ekologicznego i regeneracyjnego oraz potrzebę ochrony środowiska i promocji diety wegańskiej.

To położone z dala od miasta miejsce, w którym dobrze się odnajdą pasjonaci natury i życia w małej społeczności. Oprócz typowo rolniczych działań regularnie organizujemy wydarzenia i warsztaty związane tematycznie z promowanymi przez nas wartościami i rozwojem osobistym.

ZADANIA WOLONTARIUSZA:

  • Praca na rzecz rozwoju działalności gospodarstwa
  • Promocja inicjatyw lokalnych i ekologicznych

Wolontariusze w sposób aktywny będą uczestniczyć w życiu farmy, wykonując powyższe zadania oraz ucząc się poprzez działanie. Swój wolontariat będą wykonywać 6-7 godzin każdego dnia, z uwzględnieniem przerw na odpoczynek.

UWAGA! MAMY POTWIERDZONE MIEJSCA DLA DWÓCH WOLONTARIUSZY W TERMINIE PAŹDZIERNIK 2023 – MARZEC 2024!

Finca la Fuente oferuje wolontariuszem pokoje jednoosobowe. Są to pokoje umeblowane, posiadające łóżko oraz meble w celu przechowywania rzeczy prywatnych. W obiekcie znajduje się dobrze wyposażona i współdzielona kuchnia oraz łazienka. Zapewniamy dobre połączenie z Internetem za pomocą sieci bezprzewodowej oraz ręczniki i prześcieradła. 

Śniadania są przygotowane przez mieszkańców gospodarstwa samodzielnie. Obiadokolacje są przygotowywane przez doświadczonego kucharza, pracującego na terenie gospodarstwa. Wolontariusze będą mieli dostęp do zaopatrzonej kuchni i lodówki w czasie całego pobytu. Dbamy o zbilansowaną dietę roślinną, której podstawą są głównie warzywa i owoce uprawiane na gospodarstwie. Wolontariusze będą mieli do dyspozycji głównie opcje wegańskie oraz, na życzenie, wegetariańskie.

Wolontariusze będą mieszkać w budynku, przylegającym do farmy, dlatego też nie będą musieli się przemieszczać w celu wykonywania swojej pracy. Farma znajduje się ok. 10km od większego miasta, Guia, oraz ok. 30km od stolicy regionu, Las Palmas de Gran Canaria. Wolontariusze będą mogli korzystać z transportu lokalnego w celu przemieszczania się. W wolnym czasie otrzymają możliwość zwiedzania wyspy Gran Canaria, która oferuje bliskość gór i oceanu. Planujemy również organizować wycieczki oraz chętnie będziemy dzieli się naszą wiedzą dotyczącą miejsc wartych odwiedzenia w najbliższej okolicy.


Jesteś zainteresowany/zainteresowana udziałem? Wyślij swoje CV i list motywacyjny na adres contact@ecori.co w treści maila napisz, że chcesz by Twoją organizacją wysyłająca było Active Women Association. W razie pytań prosimy kontaktować się z organizacją goszczącą pod adresem: contact@ecori.co

Termin składania zgłoszeń: 5 marca 2023.

Infopack projektu:

INFOPACK-GRAN-CANARIA-4
2023-04-24T14:49:57+02:00