/NIEAKTUALNE/ 11-miesięczny projekt na Węgrzech /rekrutacja zakończona/

Nowy projekt młodzieżowy na pięknych Węgrzech. To szansa na 11 miesięczną przygodę, podczas której będziesz mieć okazję podszlifować swoje języki obce, nawiązać nowe przyjaźnie i odwiedzić niesamowite miejsca. To również możliwość całkowitego odmienienia swojego życia!

Nazwa projektu: Seeds of voluntary service
Liczba miejsc: 20 wolontariuszy w 12 miejscach
Czas trwania: 1 Wrzesień 2020 – 31 Lipiec 2021, 11 miesięcy

Główne korzyści: 

  • Zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku
  • Ciekawe projekty, które urozmaicą Twoje CV
  • Możliwość podróżowania po kraju i poznania węgierskiej kultury
  • Zawarcie nowych międzynarodowych przyjaźni
  • Okazja do ćwiczenia języka obcego w codziennym życiu (wystarczy angielski)

Koszty zakwaterowania, wyżywienia i transportu w przypadku każdej oferty opłacane są w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Wybierz projekt, który odpowiada Twoim zainteresowaniom: 

⦁    Waldorf school in Debrecen – http://napraforgoiskola.hu

Szkoła Waldorf wierzy w holistyczny rozwój dzieci za pomocą plastyki, a także wykorzystywania kreatywności dzieci podczas wszystkich zajęć – nie tylko artystycznych. Placówka znajduje się w centrum Debrecen, to drugie co do wielkości miasto na Węgrzech.

⦁    University Congregation in Debrecen – https://www.facebook.com/egyetemigyulekezet/

Zgromadzenie uniwersyteckie zajmuje się szeregiem działań na terenie Debrecen, w których uczestniczą lokalni wolontariusze i studenci. Organizowane są między innymi wystawy, warsztaty, sesje pobudzania kreatywności i inne eventy. Uczestnicy projektu mogą więc zaprezentować kulturę swojego kraju, a także poznać inne.

⦁   Immanuel Home – www.immanuelotthon.hu

Immanuel Home zajmuje się przede wszystkim dzienną opieką młodzieży niepełnosprawnej (między 6 a 30 rokiem życia). Ośrodek jest również otwarty dla tych, którzy mają problemy z nauką. Uczestnik projektu będzie pomagał w nadzorze i koordynacji nauczania podopiecznych, prowadzeniu terapii i zajęć.

⦁   Sarepta Home for Disabled in Budapest – https://www.facebook.com/Sarepta-Budai-Evang%C3%A9likus-Szeretetotthon-224928344642592/

Sarepta Home to ośrodek dla osób zaburzonych psychicznie, młodych jak i dorosłych. W zależności od preferencji wolontariusza jest możliwa praca zarówno z młodzieżą, jak i osobami starszymi. Placówka oferuje przede wszystkim schronienie, edukację specjalną, rehabilitację, warsztaty i fizykoterapię dla osób niepełnosprawnych, ale również terapię fizyczną, ergo i logopedię oraz terapię przewodnictwa.

⦁   Café Adna – https://www.facebook.com/adnacafe/

Café Adna to miejsce skierowane do młodych, a także ich rodzin – organizują między innymi koncerty, wieczorki literackie, dyskusje przy okrągłym stole, które są dobrą okazją do poznania siebie nawzajem. Wolontariusz zająłby się między innymi dekoracją pomieszczeń przed wydarzeniami oraz pracą podczas tych imprez.

⦁  Tiszta Forrás Foundation, homeless shelter in Budapest – http://tisztaforrasa.5mp.eu/web.php?a=tisztaforrasa

Fundacja udziela pomocy bezdomnym w czterech kategoriach: sprawy codzienne (jedzenie, higiena osobista itp.), schronienie, oddział AA, praca socjalna mająca na celu ponowne zintegrowanie ich z społeczeństwem. Wolontariusz zajmie się wsparciem dla pracowników centrum, a także obsługą osób bezdomnych.

⦁  Csana – Csillagvirág Családi Napközi

Podczas pobytu w tym przedszkolu wolontariusz zajmie się między innymi opieką nad  dziećmi, poprzez tworzenie różnych projektów, pobudzające kreatywność zarówno wolontariusza, jak i dzieci. Uczestnik projektu będzie pomagał uczyć swoich podopiecznych odpowiedzialności, niezależności oraz zapozna ich z obcą dla nich kulturą.

⦁  Halacska Kindergarten

Wolontariat w przedszkolu Halacska to przede wszystkim praca z dziećmi w wieku od 3 do 7 lat. Organizatorom zależy, by uczestnik projektu czuł się z nimi dobrze, by radość jego podopiecznych była dla niego ważna, a także był zainteresowany ich rozwojem osobistym. Wolontariusz będzie pomagał również przy przygotowywaniu posiłków, grach i zabawach oraz wydarzeniach sportowych.

⦁  Bethesda Children Hospital

Praca w szpitalu to bardzo odpowiedzialne zadanie. Dlatego ważne jest, by uczestnik tego projektu wykazywał się dojrzałością i cierpliwością. Tutaj wolontariusz rozwinie swoją kreatywność i zdolność do inspirowania innych – tak aby zachęcać dzieci do wspólnych aktywności, jak zabieranie ich na spacery i uczenie nowych piosenek oraz gier z innych krajów. Wolontariusz będzie spędzał również czas z dziećmi w pokoju zabaw.

⦁  Garai Haz Foundation in Baja

Placówka zajmuje się przede wszystkim pracą z osobami niepełnosprawnymi. Uczestnik projektu będzie pomagał im między innymi podczas warsztatów. Oczywiście wolontariusz również ma wpływ na to jak wyglądają warsztaty, w których podopieczni biorą udział. To dobra okazja do wykazania się kreatywnością i inicjatywą.

⦁  Kalunba Charity – Community Center

Kalunba Social Services Association oferuje wsparcie w kwestii zakwaterowania, zatrudnienia, programów nauczania, lekcji języków obcych i integracji dla imigrantów. Organizacja skupia się na pomocy i próbie zintegrowania ich ze społeczeństwem. Wolontariusz będzie mógł pomóc w tworzeniu grup wsparcia dla osób młodych, dzieci i ich rodzin, a także tworzeniu wielu eventów i projektów własnych.

UWAGA: Jeżeli zdecydujesz się na wysłanie swojej aplikacji, ważne jest również to, by napisać w niej iż ofertę dostałeś/aś od Stowarzyszenia Aktywne Kobiety /Active Women Association/ i będzie ono Twoją organizacją wysyłająca. 

Zainteresowała Cię jedna z powyższych ofert? Napisz do nas!

rekrutacja.sak@gmail.com

2020-10-26T10:52:53+02:00
Otrzymuj informacje o projektach i skorzystaj z naszych możliwości