Nowy projekt Europejskiego Korpusu Solidarności – 8 miesięczny projekt – Włochy /rekrutacja zakończona/

Miejsce: Viterbo – Włochy

Czas trwania projektu: 8 miesięcy
Deadline: Marzec-Kwiecień 2020

Włoska NGO Coop Muovimente poszukuje jednego wolontariusza/wolontariuszkę, który jest zainteresowany tematem wspólnej pracy na farmie z osobami niepełnosprawnymi, wykluczeniem społecznym i pracą z osobami o mniejszych szansach.

Więcej info: http://www.muovimente.it/2019/08/call-rural4learning-evs-in-italy/?fbclid=IwAR1U0-1N6PjcFyR3aupbScQLxL6OU7Vov8KyVjw91fPTi1RhGcmBzXj3UHA

Opis projektu:
Udział w projekcie obejmie praktyki mające na celu promowanie rehabilitacji osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, opieki i/lub integracji osób o mniejszych szansach.  Szczególną wartością jest możliwość integracji osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji w kontekście pracy, gdzie ich potencjał osobisty może zostać doceniony i wzmocniony.
Kontakt z innymi istotami żywymi – zwierzęcymi i roślinnymi – oraz przejęcie określonych obowiązków, to niektóre z kluczowych cech praktyk rehabilitacyjnych stosowanych w Centrum.

 

 

Profil Uczestnika:
Poszukujemy 2 osób w wieku 18-30, zainteresowanej tematem integracji społecznej, wykluczeń. Oferta jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wykształcenia i doświadczenia zawodowego.  Ważne jest, aby uczestnik projektu znał język angielski w stopniu komunikatywnym.

Zakwaterowanie:

Poszukiwane osoby zamieszkają w opłaconym przez organizatorów mieszkaniu posiadającym wszelkie udogodnienia- wspólną kuchnię, wifi, zmywarkę i pralkę. Dostępne są zarówno pokoje jednoosobowe jak i dwuosobowe pokoje. Uczestnicy projektu otrzymają każdego miesiąca 250 euro- jest to ich kieszonkowe, które mogą przeznaczyć na zakup jedzenia lub inne potrzeby. Istnieje również możliwość jedzenia własnoręcznie wyhodowanych warzyw. 

Jeżeli Aby aplikować na ofertę, należy wysłać CV oraz list motywacyjny po angielsku na mail: evs@muovimente.it

 

 Info PacK Start ESC (4)

 

2020-05-22T15:16:37+02:00